Klimatyzatory
Klimatyzacja
Dowiedz się więcej

Klimatyzacja do domu lub biura

Poznaj korzyści z montażu klimatyzacji w Twoim domu lub biurze:

Nowocześnie i ekologicznie

Nowoczesne klimatyzatory mają dużą sprawność oraz niską awaryjność. Są dobrym wyborem do schłodzenia Twojego domu lub mieszkania.

Dobry wybór do biura

Zakładając klimatyzację w biurze poprawisz jakość pracy swoich pracowników oraz zapewnisz komfort klientom.

Klimatyzacja i fotowoltaika

Montując razem z klimatyzacją instalację fotowoltaiczną zaoszczędzisz na zużyciu prądu i będziesz bardziej eko.

Klimatyzacja: Rybnik, Żory, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Cieszyn, Pszczyna, Racibórz i okolice.

Klimatyzacja – zalety montażu

Czy warto zamontować klimatyzację?

Powodów montażu klimatyzacji jest wiele. Do podstawowych na pewno należy odpowiedni komfort termiczny w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jest on niezbędny zarówno w pracy jak i podczas wypoczynku. Pozwala on także zadbać o dobre samopoczucie i zwiększyć podczas upałów bezpieczeństwo zdrowotne. Nie bez znaczenia jest także funkcja oczyszczania powietrza. Zamontowane w urządzeniu filtry potrafią oczyścić powietrze z kurzu, pyłów, alergenów i drobnoustrojów chorobotwórczych. Dzięki klimatyzacji oddychamy czystym i zdrowym powietrzem. Jedynie musimy pamiętać o terminowym serwisowaniu klimatyzatora.

Jak działa klimatyzacja?

Typowy klimatyzator instalowany w domu lub biurze składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Pomiędzy nimi rurami przepływa czynnik chłodniczy, który pobiera energię cieplną i przenosi ją na zewnątrz. Wentylator wywiewa gorące powietrze na wymiennik ciepła w wewnętrznej jednostce, gdzie płynie zimny czynnik chłodniczy. Pochłania on ciepło z powietrza i do pomieszczenia wywiewany jest przyjemny chłód. Czynnik chłodniczy w wyniku sprężania oddaje ciepło na zewnątrz budynku. Klimatyzacja nie dostarcza zimnego powietrza z zewnątrz – jedynie schładza powietrze wewnątrz pomieszczenia.

Czy klimatyzacja potrafi tylko chłodzić?

Dobra klimatyzacja może być wyposażona także funkcję grzania w zimie. W takim wypadku jednostki zamieniają się funkcjami – zewnętrzna część klimatyzacji odpowiada za parowanie, a wewnętrzna za skraplanie. Dokładny sposób działania funkcji grzania zależy od modelu klimatyzatora. Klimatyzacja oprócz chłodzenia i grzania także oczyszcza powietrze.

Klimatyzacja do mieszkania, domu lub biura

Klimatyzację możesz zamontować nie tylko w domu, ale także w mieszkaniu. Jeśli tylko masz możliwość umieścić jednostkę zewnętrzną na balkonie, tarasie lub dachu, to montaż klimatyzacji w mieszkaniu jest celowy. Wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji w mieszkaniu w bloku – jeśli tylko jest zgoda spółdzielni lub wspólnoty, możesz zlecić montaż.

Klimatyzacja + fotowoltaika

Ciakawym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji wraz z instalacją fotowoltaiczną. Zmniejsza to znacząco koszty energii elektrycznej, a w upalne dni, gdy produkcja prądu przez panele fotowoltaiczne jest największa, zapewnia darmowy prąd do zasilania klimatyzatora. Wiele osób decyduje się najpierw na fotowoltaikę, a dopiero po kilku latach montuje klimatyzację. Jest to rozwiązanie uzasadnione ekonomicznie.

Montaż klimatyzacji w domu, mieszkaniu lub biurze to dobry wybór!

Montaż klimatyzatora w salonie to dobry wybór
Dobry klimat
Czyste i zdrowe powietrze
Jednostkę skraplacza instalujemy na zewnątrz budynku
Wysoka jakość
Jednostka zewnętrzna
Klimatyzacja w sypialni gwarantuje lepszy sen
Zdrowy sen
Śpij w optymalnej temperaturze

Firmy montujące klimatyzację

Tu powstanie baza firm związanych z montażem klimatyzacji m.in. z miejscowości:
Żory, Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Rydułtowy, Skoczów, Cieszyn oraz z okolic.
Zapraszamy wkrótce...

Fotowoltaika w miastach regionu:

fotowoltaika Żory fotowoltaika Rybnik fotowoltaika Wodzisław Śląski fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój fotowoltaika Pszczyna fotowoltaika Cieszyn fotowoltaika Racibórz

Strona wyłącznie informacyjna. Nie świadczymy usług z zakresu montażu klimatyzacji.

kolektory słoneczne pompy ciepła odkurzacze centralne