Odnawialne Źródła Energii
Pompy ciepła
Dowiedz się więcej

Pompy ciepła - nowoczesne ogrzewanie domu

Najistotniejsze informacje dotyczące ogrzewania domu pompą ciepła.

Poznaj korzyści z montażu pompy ciepła w Twoim domu:

Nowocześnie i ekologicznie

Nowoczesne pompy ciepła mają dużą sprawność oraz wyjątkowo niską awaryjność. Są dobrym wyborem do ogrzania Twojego domu jednorodzinnego.

Mniejsze rachunki za ogrzewanie

Zakładając w domu pompę ciepła skutecznie zmniejszymy rachunki za ogrzewanie. Praca pompy ciepła jest o wiele tańsza od tradycyjnych rozwiązań.

Pompa ciepła i fotowoltaika

Montując razem z pompą ciepła instalację fotowoltaiczną zaoszczędzisz jeszcze więcej - możesz skorzystać z dotacji w programia Mój Prąd.

Pompy ciepła: Rybnik, Żory, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Cieszyn, Pszczyna, Racibórz i okolice.

Czy warto zdecydować się na pompę ciepła?

Na czym polega działanie pompy ciepła?

Pompa ciepła działa na zasadzie przeniesienia energii z otoczenia do instalacji grzewczej w budynku. Efektywnie zasila system grzewczy, jak i zapewnia ciepłą wodę użytkową. Energię otoczenia określamy jako dolne źródło ciepła, a system grzewczy jako górne źródło ciepła. W obiegu instalacji pompy ciepła znajduje się płyn, który zmienia się w gaz w niskiej temperaturze i pobiera ciepło z otoczenia. Następnie wędruje on do sprężarki przez co jego temperatura rośnie. Zdecydowana większość pomp ciepła dostępna w Polsce jest zaliczana do odnawialnych źródeł energii (w tym przypadku minimalna wartość SPF musi wynosić 1,15).

Czy ogrzewanie pompą ciepła jest efektywne?

Nowoczesne pompy ciepła potrafią pobierać ciepło z otoczenia nawet w temperaturach rzędu -30 st. C, a maksymalna temperatura zasilania instalacji grzewczej to nawet 58 st. C, choć zaleca się ustawienie temperatury wody grzewczej na ok. 40 st. C. Pompa ciepła jest bardzo wydajna – jej sprawność dochodzi do 187%. Dla porównania sprawność tradycyjnego gazowego kotła kondensacyjnego to tylko około 110%. PC zapewnia także niższe koszty eksploatacji o około 30 do 40 proc. Prawidłowo dobrana pompa pracuje między 1800 a 2500 godzin w ciągu roku - przy jej żywotności określonej na około 100 000 godzin pracy daje nam to wiele lat (w teorii) bezawaryjnego działania.

Jak dużo energii elektrycznej zużywa pompa ciepła?

Standardowe zużycie energii elektrycznej przez pompę ciepła na rok to około 2000-3000 kWh dla każdych 100 m2 ogrzewanej powierzchni użytkowej domu. Koszt prądu jest zatem niższy niż koszt ogrzewania tradycyjnymi metodami. Dużym plusem może być montaż pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną. Pomoże to nam znacząco obniżyć koszty rachunków za energię elektryczną. Inwestycja w pompę ciepła może się zwrócić już po około 6 latach w porównaniu do ogrzewania domu gazem.

Fachowy montaż przydomowej pompy ciepła to nie tylko ekologia, ale i oszczędności na rachunkach za ogrzewanie!

Firmy montujące pompy ciepła

Tu powstanie baza firm związanych z montażem pomp ciepła m.in. z miejscowości:
Żory, Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Rydułtowy, Skoczów, Cieszyn, Pszczyna oraz z okolic.
Zapraszamy wkrótce...

Fotowoltaika w miastach regionu:

fotowoltaika Żory fotowoltaika Rybnik fotowoltaika Wodzisław Śląski fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój fotowoltaika Pszczyna fotowoltaika Cieszyn fotowoltaika Racibórz

Strona wyłącznie informacyjna. Nie świadczymy usług z zakresu montażu pomp ciepła.

klimatyzacja kolektory słoneczne odkurzacze centralne